Działki Inwestycyjne

- zainwestuj w grunty!
Dostępne działki
Przy szalejącej inflacji, niestabilnej walucie i bardzo szybko zmieniającej się sytuacji na świecie, coraz więcej ludzi szuka sposobów na zainwestowanie swoich pieniędzy. Warto rozważyć inwestycję w stabilny i bezpieczny grunt!
Cena
89 000 PLN
1200 m2
74,17 m2
Cena
490000 PLN
82500 m2
5,94 m2

Przy szalejącej inflacji, niestabilnej walucie i bardzo szybko zmieniającej się sytuacji na świecie, coraz więcej ludzi szuka sposobów na zainwestowanie swoich pieniędzy. Dzisiejsze realia sprawiają, że trzymanie oszczędności w gotówce lub nawet na koncie bankowym przestało być bezpiecznym i stabilnym sposobem przechowywania majątku. Warto jest rozważyć inwestycję pieniędzy w stabilną i bezpieczną nieruchomość.
Jednym z pomysłów na zainwestowanie środków pieniężnych są działki budowlane, przemysłowe i rekreacyjne. Inwestycja w działkę może przynieść duże zyski. W ostatnim czasie popyt na różnego rodzaju działki inwestycyjne zdecydowanie wzrósł. Ze względu na ograniczoną podaż, ceny działek inwestycyjnych stale rosną. Według statystyk inwestując w ziemię w ciągu zaledwie kilku lat można uzyskać do kilkudziesięciu procent zysku.

Działka inwestycyjna co to jest?
Działka inwestycyjna jest inaczej nazywana działką przemysłową lub usługową. Jednak do działek inwestycyjnych możemy zaliczyć właściwie każdy teren, który będzie przeznaczony pod różnego rodzaju inwestycje. Mogą to być nieruchomości takie jak na przykład magazyny, hale, obiekty sportowe lub rekreacyjne. Działkę inwestycyjną można odsprzedać po przygotowaniu jej pod dalsze prace lub wybudować na niej obiekt we własnym zakresie. Lokalizacje działek

Dlaczego warto kupić działkę inwestycyjną?

Istnieje wiele powodów, dla których zdecydowanie warto wejść w posiadanie działki inwestycyjnej. Jakie są to powody?

 1. Może dać ona poczucie bezpieczeństwa ze względu na stabilne ceny.
 2. Ziemia jest dziedziczona z pokolenia na pokolenie. Działka inwestycyjna może zapewnić trwały i stabilny dochód oraz miejsce do lokowania kapitału.
 3. Stawiając na działkę inwestycyjną pod uprawę rolną, według statystyk, w przeciągu 12 lat możesz pomnożyć jej wartość o ponad 617%. Ponadto według specjalistów wartości działek inwestycyjnych będą jedynie regularnie wzrastać. Wpływa na to ich mocno ograniczona podaż.
 4. Ziemia jest dobrem limitowanym, którego nie da się dorobić lub wyprodukować więcej. Warto kupić działkę inwestycyjną również ze względu na to, jak wiele możliwości nam ona daje. W zależności od typu gruntu możemy przeprowadzać tam różnego rodzaju inwestycje i projekty.

Jakie są rodzaje działek inwestycyjnych?

Rozglądając się za działkami inwestycyjnymi warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, do czego dany teren jest przeznaczony w MPZP, czyli jaki jest plan na daną działkę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Istnieje kilka rodzajów działek takich jak: działki rolne, działki budowlane, działki siedliskowe, działki inwestycyjne, działki rekreacyjne i działki leśne. Poniżej przedstawiamy pokrótce każdą z nich.
W naszej ofercie mamy nieruchomości gruntowe o charakterze inwestycyjnym. Warto pamiętać, że grunt inwestycyjny powinien być dokładnie sprawdzony pod każdym względem. Z naszą firmą nie trzeba wykonywać wszystkiego samodzielnie. Pracujemy rzetelnie, żeby zapewnić naszym klientom jak najlepsze tereny przeznaczone na wyjątkowe inwestycje!

Działki przemysłowe inwestycyjne
Działki inwestycyjne są inaczej zwane działkami przemysłowymi. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego określa te tereny jako grunt przeznaczony na cele inwestycyjno-przemysłowe. Na takiej działce można wybudować na przykład: magazyny, hale produkcyjne, biurowce i wiele innych. Za możliwości zabudowy działki inwestycyjnej odpowiadają między innymi jej oznaczenia przez MPZP. Mogą to być tereny zabudowane, tereny przemysłowe, zurbanizowane oraz niezurbanizowane, tereny na obiekty produkcyjne, magazyny lub tereny górnicze.

Działki rolne jako inwestycja?
Są to najtańsze działki w Polsce, które dodatkowo są bardzo korzystnie opodatkowane. Przez to też nie będąc rolnikiem, a chcąc zabudować działkę rolną trzeba uzyskać specjalne pozwolenie, które umożliwi wyłączenie części terenu z produkcji rolnej. Natomiast działki te przynoszą bardzo duże i stabilne zyski. Do użytków rolnych zaliczane są między innymi: sady, łąki trwałe, pastwiska trwałe, grunty orne, grunty rolne zabudowane, grunty pod stawami, grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych oraz grunty pod rowami. Każdy z użytków ma przypisany własny skrót, który pełni rolę oznaczenia działki. Natomiast w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego można znaleźć podział na: tereny rolnicze, tereny obsługi produkcji rolniczej oraz tereny zabudowy zagrodowej.

Działki rekreacyjne inwestycyjne
Działki rekreacyjne są przeznaczone pod zabudowę obiektów umożliwiających wypoczynek i rekreację. W naszej ofercie znajdziesz takie działki w pięknych, malowniczych lokalizacjach. Istnieje możliwość wybudowania na nich ośrodków wypoczynkowych.

Działki leśne
Działki leśne nie są przeznaczone pod zabudowę. Popyt na tereny leśne jest stosunkowo niewielki. Głównym tego powodem jest brak możliwości zabudowy oraz duże trudności w uzyskaniu zgody na ewentualne odlesienie działki o które można występować również w nielicznych przypadkach. Aby teren zaliczał się do działek leśnych musi mieć minimalną powierzchnię 0,10 ha, roślinność leśną oraz oficjalną klasyfikację od ewidencji gruntów i budynków.

Działki budowlane jako teren inwestycyjny
Działki budowlane w MPZP są sklasyfikowane jako grunty pod cele budowlane. Aby uzyskać daną klasyfikację działka musi posiadać odpowiednią wielkość, cechy geometryczne, dojazd do drogi publicznej oraz odpowiednią infrastrukturę techniczną. Działki budowlane z założenia kupuje się już gotowe pod zabudowę. Są one jednymi z bardziej pożądanych terenów, zarówno przez inwestorów, jak i osoby prywatne, planujące budowę domu. Na działce budowlanej może powstać na przykład:

 • zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna,
 • zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna,
 • zabudowa usługowa,
 • obiekt handlowy o sporej powierzchni,
 • tereny przeznaczone sportowi oraz rekreacji.

Działkę budowlaną warto kupić ponadto w okolicy pięknej i wyjątkowej natury. Dlatego starannie selekcjonujemy działki, które wejdą do naszej oferty.

Działki siedliskowe a kwestia inwestycyjna
Działka inwestycyjna siedliskowa jest działką rolną, której część została odrolniona lub zabudowana przez osobę będącą z zawodu rolnikiem. Budowane są na niej najczęściej obory, stodoły i inne tego typu zabudowy przeznaczone do obsługi gruntów rolnych. W razie chęci postawienia domu, gdy nie jest się rolnikiem, trzeba spełnić szereg ściśle określonych zasad i warunków ustalonych przez Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP). Jeśli natomiast pracuje się w danym zawodzie to można bez problemu zabudować teren bez wcześniejszego odrolnienia.

FAQ - najczęściej zadawane pytania
Niestety działka inwestycyjna i działka budowlana to nie jest to samo. Główna różnica polega na tym jaką zabudowę możemy postawić na każdej z działek. Na budowlanej możemy postawić na przykład dom, natomiast na inwestycyjnej będziemy stawiać zupełnie inne obiekty (hale, magazyny i wiele innych).
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla feugiat maximus faucibus. Maecenas accumsan, massa et gravida tempor, nibh erat efficitur sapien, ut consectetur nibh eros nec sapien. Sed non pretium tortor, vitae condimentum turpis. Duis ligula mauris, aliquet id ipsum ut, ultricies maximus elit. Fusce in odio erat. Etiam at odio condimentum, facilisis dolor vel, placerat tortor. Nam sit amet bibendum dui. Etiam sagittis sem non sapien tempus auctor. Mauris in molestie urna.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla feugiat maximus faucibus. Maecenas accumsan, massa et gravida tempor, nibh erat efficitur sapien, ut consectetur nibh eros nec sapien. Sed non pretium tortor, vitae condimentum turpis. Duis ligula mauris, aliquet id ipsum ut, ultricies maximus elit. Fusce in odio erat. Etiam at odio condimentum, facilisis dolor vel, placerat tortor. Nam sit amet bibendum dui. Etiam sagittis sem non sapien tempus auctor. Mauris in molestie urna.

Zadbaj o atrakcyjną lokalizację swojej działki inwestycyjnej
Chcemy, żeby działka inwestycyjna mieściła się w atrakcyjnej lokalizacji. Jest to szczególnie ważne w przypadku chęci budowania obiektów rekreacyjnych, domów, hoteli czy pensjonatów. Niektóre z działek umiejscowione są nad jeziorami, morzem lub przy lasach. Malownicze krajobrazy sprawiają, że każdego dnia możemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Ponadto inwestowanie w działki z atrakcyjną lokalizacją jest bardzo opłacalne. Natura, tereny górzyste, lasy, morza i jeziora to dobra ograniczone. Przez to są one tak cenne.

Poznaj nasze podejście do sprzedaży działek inwestycyjnych

Nasza firma patrzy na sprzedaż działki nie tylko jak na transakcję! Zależy nam na tym, aby dobrać działkę dopasowaną do potrzeb klienta, jego rodziny, planów oraz stylu życia. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie chodzi tu jedynie o dokonanie transakcji, ale również o satysfakcję z pomocy w znalezieniu idealnej nieruchomości. Dlatego też do każdego z naszych klientów podchodzimy w sposób indywidualny. Nasz szeroki zakres usług oraz osobiste podejście do każdego z klientów pozwala na przejście przez szereg procesów związanych z zakupem działki spokojnie, bez stresu, bez nacisku i w jak najprostszy, bezproblemowy sposób.

Grunty inwestycyjne, które pojawiły się w naszej ofercie

W naszej ofercie pojawiają się różnego rodzaju działki w tym te inwestycyjne. Znajdują się one przeważnie z dala od gwaru miasta i blisko natury, na terenie całej Polski. Poza udostępnianiem szerokiej oferty działek oferujemy również kompleksowe wsparcie podczas całego procesu wyboru, sprzedaży, dokumentacji, prac ziemnych oraz w budowlanych. Oto kilka przykładowych, atrakcyjnych gruntów inwestycyjnych, które sprzedajemy/sprzedaliśmy.
Zapraszamy do kontaktu i zakupu działek inwestycyjnych!

Marzy Ci się działka na Kaszubach? Zapraszamy do kontaktu!
Piękna działka na terenie Kaszub jest w zasięgu Państwa ręki. Duża liczba naszych ogłoszeń stale się powiększa. Dzięki temu możemy wybrać dla Państwa najlepsze działki, zaproponować różne opcje, odpowiedzieć na pytania i pomóc przejść przez cały proces zakupu w pełni bezpiecznie. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą, a także do kontaktu drogą telefoniczną lub mailową.

  WYŚLIJ FORMULARZ
  lub zadzwoń
  +48 451 131 483